Правила на играта ЛАКОМ ЗА ГОЛ®Правила на играта

1. Времетраенето на мача е 10 минути.

2. Игралното поле е с размери 20м на 20м.
3. Един отбор се състои от двама играчи, без резерви.
4. Мачът се играе на една врата с размери 3м на 2м, с един вратар.
5. Първият вратар се избира чрез жребий, а за всеки следващ мач вратар става играч от отбора-победител в предния мач.
6. Вратарят вкарва топката в игра като е обърнат с гръб към играчите и я хвърля с ръце назад.
7. Когато топката излезе в тъч, той се изпълнява с крак като противниковият играч отстои най-малко на 3м.
8. Когато играч от единия отбор играе с ръка, другият отбор изпълнява дузпа.
9. Когато единият отбор натрупа 3 корнера, другият отбор изпълнява дузпа.
10. Дузпа се изпълняма от разстояние 6м от голлинията на вратата без право на добавъчен удар.
11. При проява на груба игра или обидна реплика отборът на проявилия се играч се дисквалифицира.
12. При равенство в редовното време мачът продължава без почивка до отбелязване на гол.
13. Крайното класирането е по брой отбелязани голове.
14. Отборите с равен брой голове се подреждат в крайното класиране според головата си разлика.

15. Отборите играят със собствена екипировка или използват отличителни потници.
16. При децата не се допускат играчи с обувки с бутони, а при мъжете се допуска обувки с гумени бутони до 0,5см.
17. Не се допуска играч с предмети, които могат да причинят нараняване.
18. Отбор, неявил се до 3 минути след обявения час, се дисквалифицира, а другият отбор побеждава служебно с 3:0.
19. При явни признаци за уговаряне на мач или резултат между отбори, същите се дисквалифицират.
20. Всички спорни или неуредени въпроси се решават на място от организатора на турнира.

ЛАКОМ ЗА ГОЛ® е регистрирана запазена марка.
Лиценз за организиране на Турнир може да получи всяко пълнолетно лице, учебно заведение, община, организация и фирма.